Mapa globalna

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie polecane punkty:

Przejdź do mapy Przejdź do mapy

Podróżuj z Polish Pass!

Zyskujesz:

  • Twój nocleg, transport i ubezpieczenie w jednym
  • Oszczędność czasu i pieniędzy
  • Komfort i bezpieczeństwo
Podróżuj z Polish Pass! Sprawdź

Strefy Kibica

Czym jest Strefa Kibica?

Chcesz śledzić losy swojej drużyny na bieżąco, a nie masz biletu na mecz? Masz ochotę poczuć prawdziwe piłkarskie emocje i dzielić się nimi z fanami Twojego zespołu? Jeśli planujesz spędzić czas Turnieju w Polsce, musisz odwiedzić jedną z czterech Stref Kibica w polskich Miastach Gospodarzach.

Strefa Kibica to drugie najlepsze miejsce po stadionie, do świętowania piłkarskich zmagań podczas UEFA EURO 2012TM.

W czterech Miastach Gospodarzach zaplanowane zostały cztery oficjalne Strefy Kibiców. W Gdańsku – na Placu Zebrań Ludowych, w Poznaniu – na Placu Wolności, w Warszawie na Placu Defilad i we Wrocławiu – na Rynku i Placu Solnym. Oprócz wieczornych relacji z meczów, czekają Cię tam najróżniejsze całodzienne atrakcje.

 

Atrakcje i funkcje Strefy Kibica

Strefy Kibica, które usytuowane są w sercu każdego z miast, będą otwarte przez cały czas trwania Turnieju.  Wstęp do nich jest całkowicie bezpłatny.

Przystosowane do ugoszczenia tysięcy kibiców Strefy, przyjmą wszystkich, którzy zechcą na żywo, na dużym ekranie obejrzeć każdy rozgrywany mecz, a przy okazji skorzystać z dodatkowego programu rozrywkowego. Pamiętaj aby śledzić kalendarz wydarzeń turniejowych Polish Guide – znajdziesz tam zapowiedzi wszystkich ciekawych wydarzeń, w których warto uczestniczyć!

Skąd pomysł na Strefę Kibica?

UEFA

Pomysł na wspólne kibicowanie poza stadionem, na którym odbywał się mecz, zrodził się w 2002 roku podczas Mistrzostw Świata w Japonii i Korei. Grupy kibiców zebrały się wówczas w nieoficjalnie stworzonych strefach public viewing.

Pierwsza oficjalna Strefa Kibica powstała cztery lata później podczas Mistrzostwa Świata w Niemczech i odniosła ogromny sukces. Stworzoną w 2006 roku Strefę odwiedziło w sumie ponad 14 milionów osób. Rzesze fanów piłki nożnej kibicowało swoim drużynom również podczas UEFA EURO 2008TM w Austrii i Szwajcarii. W sumie bawiło się w nich ponad 6 milinów kibiców.

Bezpieczeństwo w Strefie

Na terenie Stref Kibica pomoc medyczną można otrzymać nieodpłatnie w punktach pierwszej pomocy oznakowanych  białym krzyżem na zielonym tle. Strefy monitorują także piesze patrole medyczne w czerwonych uniformach. Punkty pierwszej pomocy zaznaczone są też na mapach Strefy Kibica. W razie potrzeby leczenia szpitalnego, o czym zdecyduje personel medyczny, w pogotowiu będą czekać karetki.

Pamiętaj, że do Strefy Kibica nie możesz wnosić  tzw. przedmiotów zakazanych - broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych. Wejście do Strefy możliwe jest dopiero po kontroli odzieży i bagażu. Przy wejściach znajdują się jednak depozyty - możesz za pokwitowaniem zostawić w nich na przechowanie przedmioty, których nie wolno wnosić na teren imprezy masowej.

O Twoje bezpieczeństwo na terenie Strefy zadbają służby porządkowe i informacyjne.

Polecane