Mapa globalna

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie polecane punkty:

Przejdź do mapy Przejdź do mapy

Podróżuj z Polish Pass!

Zyskujesz:

  • Twój nocleg, transport i ubezpieczenie w jednym
  • Oszczędność czasu i pieniędzy
  • Komfort i bezpieczeństwo
Podróżuj z Polish Pass! Sprawdź

Ambasady Kibiców

PL.2012

Czym są Ambasady Kibica?

Znalazłeś się w jednym z czterech polskich Miast Gospodarzy i potrzebujesz pomocy? Zgubiłeś się, nie wiesz, jak dojechać do stadionu, w jakich godzinach otwarta jest strefa kibica i gdzie szukać pomocy, gdy skradziono Ci paszport? Masz problem z barierą językową? Szczególnej pomocy udzielą Ci, obok pozostałych służb i wolontariuszy UEFA EURO 2012™,  inni kibice zrzeszeni w Ambasadach Kibiców.

Ambasady Kibiców to program, w którym kibice pomagają kibicom. Znają specyficzne potrzeby fanów piłki nożnej i w każdej sytuacji odpowiedzą na Twoje pytanie lub prośbę, udzielą Ci informacji i skierują we właściwe miejsce. Jeśli zastanawiasz się, jak spędzić wolny czas, szukasz miejsca noclegowego, chcesz nawiązać kontakt z lokalnymi fanami futbolu, zgubiłeś paszport - zespoły Ambasad Kibiców pomogą Ci rozwiązać Twój problem.

Ambasady funkcjonują w trzech n.w. różnych postaciach. W każdym Mieście Gospodarzu znajdziesz stacjonarną Ambasadę Kibiców oraz mobilne Ambasady Kibiców tych drużyn, które rozgrywają w danym mieście swój mecz. Mobilne Ambasady Kibiców będą obsługiwane przez kibiców-wolontariuszy z krajów, które zakwalifikowały się do turnieju i rozgrywają swoje mecze na terenie Polski. Będą one przemieszczać się po Polsce tak, by zawsze być tam, gdzie będzie grała ich drużyna. Wszystkie Ambasady Kibiców (a także Konsulaty Kibiców, czyli tymczasowe stoiska informacyjne tworzone na kilka godzin w razie takiej potrzeby) mają jednolite oznakowanie, a personel jednolite i łatwo rozpoznawalne koszulki.


Fan Embassy

Stacjonarne Ambasady Kibiców czynne będą od godz. 12.00 do 24.00 przez cały czas trwania Turnieju. Przez całą dobę będzie można skontaktować się z nimi za pomocą specjalnego numeru alarmowego (numer podany zostanie do wiadomości kibiców i turystów na kilka dni przed Mistrzostwami). Ich obsługa przekaże Ci informacje w języku polskim i angielskim. Stacjonarne Ambasady Kibiców prowadzone będą przez miejscowy personel, mający dostęp do wszystkich niezbędnych informacji, obeznany z infrastrukturą oraz atrakcjami miejskimi, jak również z kulturą kibicowską oraz potrzebami kibiców. 

Mobilne Ambasady Kibiców są zawsze blisko fanów swojej drużyny. W skład każdej z siedmiu mobilnych Ambasad wchodzą kibice różnych narodowości - reprezentujący jedną z siedmiu drużyn  europejskich, które występują na polskich stadionach. Wszystkie dyżurują w różnych częściach miasta, w miejscach najbardziej natężonego ruchu kibiców, odpowiadając na wszystkie pytania w języku angielskim i swoim języku narodowym. W czasie UEFA EURO 2012TM w Polsce działać będzie siedem takich Ambasad – wszystkich siedmiu drużyn europejskich występujących na polskich stadionach. Zespoły mobilnych międzynarodowych Ambasad Kibiców.

Konsulaty Kibiców to tymczasowe punkty informacyjne tworzone przez personel Ambasad Kibiców na krótki okres czasu w zależności od potrzeb. Konsulaty Kibiców powstają najczęściej w okolicach stadionów przed meczem i mają postać przenośnego stoiska obsługiwanego przez dwu- lub trzyosobowe zespoły. Pełnią takie same funkcje, jak jednostki stacjonarne i mobilne.

Zobacz także inne ważne informacje

Kategoria: Bezpieczeństwo

Weź ze sobą dokument tożsamości

Pamiętaj, w trakcie podróży samolotem – bez względu na to, czy lot odbywa się wewnątrz granic Polski, czy też poza nimi – musisz mieć przy sobie dokument tożsamości, dzięki któremu służby pracujące na lotnisku będą mogły Cię zidentyfikować. Aby wjechać na terytorium państw strefy Schengen, obywatele krajów trzecich muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę, jeśli jest ona wymagana.

UEFA

Kategoria: Bezpieczeństwo

Bilety tylko z pewnych źródeł!

Bilety na mecze UEFA EURO 2012™ można kupować jedynie za pośrednictwem strony www.uefa.com, Krajowych Federacji Piłkarskich lub wylosować w konkursach organizowanych przez oficjalnych sponsorów Turnieju.

POT

Kategoria: Transport

Szybciej i łatwiej pokonasz granicę

Z myślą o turystach z krajów Unii Europejskiej na czterech przejściach granicznych pomiędzy Polską i Ukrainą w trakcie UEFA EURO 2012™ ułatwiony zostanie ruch dla zorganizowanych grup kibiców, drużyn piłkarskich i działaczy UEFA.