Mapa globalna

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie polecane punkty:

Przejdź do mapy Przejdź do mapy

Podróżuj z Polish Pass!

Zyskujesz:

  • Twój nocleg, transport i ubezpieczenie w jednym
  • Oszczędność czasu i pieniędzy
  • Komfort i bezpieczeństwo
Podróżuj z Polish Pass! Sprawdź

Centra Pobytowe

Wiesław Majka/Krakow.pl

Co to jest Centrum Pobytowe?

Centrum Pobytowe to miejsce, w którym w czasie Turnieju zamieszka drużyna narodowa grająca na UEFA EURO 2012TM. Nie każdy hotel mógł starać się o miano Centrum Pobytowego. Obiekty kandydujące musiały sprostać wielu wymaganiom stawianym przez UEFA.

Hotele miały gwarantować wysoki standard – minimum 4 lub 5 gwiazdek, zapewnić odpowiednią liczbę pokoi oraz prywatność i wszelkie udogodnienia, takie jak siłownia, pokoje do masażu, strefy relaksu, sale konferencyjne oraz możliwość przygotowywania posiłków we własnym zakresie. Równie istotnym czynnikiem była lokalizacja blisko ośrodka treningowego spełniającego standardy UEFA.

Ośrodek musi posiadać przynajmniej jedno boisko treningowe o standardowych wymiarach oraz zapewnić możliwość przeprowadzania otwartych i zamkniętych sesji treningowych. Dokładne informacje o wybranych Centrach Pobytowych wszystkich drużyn występujących na Turnieju będą znane na początku 2012 roku, niedługo po Losowaniu Rundy Finałowej UEFA EURO 2012™ w Kijowie.

Gdzie zamieszkają piłkarze w czasie Mistrzostw?

W czerwcu i lipcu 2012 roku Polskę odwiedzi ponad milion gości, a wśród nich kibice, piłkarze, działacze i sponsorzy. Większość z nich zatrzyma się w Polsce na dłużej niż jeden dzień. Przygotowanie oferty Centrów Pobytowych przeznaczonych dla europejskich drużyn, biorących udział w UEFA EURO 2012TM było jednym z najważniejszych elementów przygotowań do Turnieju.

Polska zaproponowała UEFA aż 21 lokalizacji, spośród których drużyny mogą wybrać obiekt najlepiej spełniający ich oczekiwania. Wśród sugerowanych lokalizacji znalazły się hotele w Gdyni, Gniewinie, Słupsku, Gdańsku, Ostródzie, Lubawie, Kołobrzegu, Międzychodzie, Opalenicy, Legionowie, Warszawie, Józefowie pod Otwockiem, Warce, Puławach, Kielcach, Wrocławiu, Jelenie Górze, Tychach, Krakowie, Wieliczce oraz we Władysławowie. Kilka zespołów podjęło już decyzję, gdzie zamieszkają w czasie Mistrzostw i gdzie będą przygotowywać się do meczów.

Ustalone miejsca pobytowe drużyn

Wiesław Majka/Krakow.pl

10

Sprawdź lokalizację

Zobacz także inne ważne informacje

Kategoria: Bezpieczeństwo

Weź ze sobą dokument tożsamości

Pamiętaj, w trakcie podróży samolotem – bez względu na to, czy lot odbywa się wewnątrz granic Polski, czy też poza nimi – musisz mieć przy sobie dokument tożsamości, dzięki któremu służby pracujące na lotnisku będą mogły Cię zidentyfikować. Aby wjechać na terytorium państw strefy Schengen, obywatele krajów trzecich muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę, jeśli jest ona wymagana.

UEFA

Kategoria: Bezpieczeństwo

Bilety tylko z pewnych źródeł!

Bilety na mecze UEFA EURO 2012™ można kupować jedynie za pośrednictwem strony www.uefa.com, Krajowych Federacji Piłkarskich lub wylosować w konkursach organizowanych przez oficjalnych sponsorów Turnieju.

POT

Kategoria: Transport

Szybciej i łatwiej pokonasz granicę

Z myślą o turystach z krajów Unii Europejskiej na czterech przejściach granicznych pomiędzy Polską i Ukrainą w trakcie UEFA EURO 2012™ ułatwiony zostanie ruch dla zorganizowanych grup kibiców, drużyn piłkarskich i działaczy UEFA.