Mapa globalna

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie polecane punkty:

Przejdź do mapy Przejdź do mapy

Twój osobisty przewodnik

 • Dopasowany do Ciebie
 • Możesz go wydrukować albo pobrać na telefon
Sprawdź

Podróżuj z Polish Pass!

Zyskujesz:

 • Twój nocleg, transport i ubezpieczenie w jednym
 • Oszczędność czasu i pieniędzy
 • Komfort i bezpieczeństwo
Podróżuj z Polish Pass! Sprawdź

Wiadomości SMS Alert

  • Podaj numer telefonu
  • Wybierz informacje, które chcesz otrzymywać
  • Wpisz kod aktywacyjny i uaktywnij usługę na swojej komórce
Aktywacja usługi

Wskazówki ogólne!

Jak dojechać do Polski?

Polska to kraj leżący w samym sercu Europy. Możesz do niej dotrzeć niemal każdym środkiem transportu - od samochodu, poprzez pociąg i samolot, aż po prom. Na czas UEFA EURO 2012 rekomendujemy specjalne trasy, które zostały oznaczone symbolami Turniejowymi. Dzięki nim najszybciej i najwygodniej będziesz mógł dostać się od granicy Polski do czterech polskich Miast Gospodarzy oraz przemieszczać się pomiędzy nimi. Do Polski z łatwością dotrzesz także dzięki licznym połączeniom kolejowym i lotniczym. Specjalny plan organizacyjny przygotowany na czas Mistrzostw Euro 2012, pozwoli sprawnie obsłużyć wzmożony ruchu kibiców z całej Europy!

Szacunkowe czasy dojazdu drogą powietrzną i lądową między polskimi Miastami Gospodarzami i Krakowem
Legenda

Zobacz też dokładniejsze wskazówki dojazdu

Kolej

Kolej

Planujesz podróż do Polski pociągiem? Polskie koleje oferują wiele połączeń, dzięki którym dotrzesz na Turniej Finałowy UEFA EURO 2012. Zobacz, z których europejskich miast kursują bezpośrednie pociągi do polskich Miast Gospodarzy. Przeczytaj też o Polish Pass, który ułatwi Ci poruszanie się pomiędzy Miastami Gospodarzami w Polsce z użyciem transportu kolejowego.

Samolot

Samolot

Główny ruch lotniczy w czasie UEFA EURO 2012 będzie się odbywał na trasach do Miast Gospodarzy. Lotniska w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu zostały przygotowane do przyjęcia wzmożonego ruchu podróżnych. W obsłudze lotów czarterowych, prywatnych i General Aviation pomagać im będę lotniska wspomagające.

Komunikacja miejska

W każdym Mieście Gospodarzu na czas Turnieju stworzony został plan organizacji komunikacyjnej publicznej. Sprawdź, jakimi środkami komunikacji miejskiej możesz podróżować w czasie UEFA EURO 2012 po Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Przeczytaj też o Polish Pass, który ułatwi Ci poruszanie się po Miastach Gospodarzach transportem publicznym.

Samochód

Samochód

Na czas trwania Euro 2012 wypracowane zostały specjalne rekomendowane trasy przejazdu dla osób podróżujących samochodem. Dzięki nim unikniesz zatorów, korków i dotrzesz na miejsce najwygodniejszą i najszybszą drogą. Pamiętaj również, by przed przyjazdem do Polski zapoznać się z przepisami ruchu drogowego. Na czas trwania Mistrzostw przy wjazdach do miast uruchomione zostaną parkingi Park&Ride. Będziesz mógł zostawić tam swój samochód i dojechać bezpośrednio do strefy kibica, stadionu czy centrum miasta. Komunikacja z i do parkingów będzie zapewniona poprzez system komunikacji miejskiej lub specjalne autobusy wahadłowe.

Taxi

Taxi

Po każdym Mieście Gospodarzu Euro 2012 możesz podróżować w czasie Turnieju dzięki licznym korporacjom taksówkowym. Opłata za 1 km przejazdu uzależniona jest od pory dnia podróży, strefy (zależnej od odległości od centrum miasta) oraz różnych cenników korporacji. Sprawdź, która oferta jest dla Ciebie najatrakcyjniejsza.

Prom

Fot. sxc.hu

Do Polski możesz dotrzeć także promem. Główne porty morskie, do których dopływają promy mieszczą się w Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu.