Czym jest Polish Guide? Thomas pomoże Ci to zrozumieć!

PLAY Zobacz film !

Mapa globalna

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie polecane punkty:

Przejdź do mapy Przejdź do mapy

Podróżuj z Polish Pass!

Zyskujesz:

  • Twój nocleg, transport i ubezpieczenie w jednym
  • Oszczędność czasu i pieniędzy
  • Komfort i bezpieczeństwo
Podróżuj z Polish Pass! Sprawdź

Prom

W czasie UEFA EURO 2012TM do Polski możesz dotrzeć także promem. Główne porty morskie, do których pływają promy to Gdańsk, Gdynia i Świnoujście. Promy kursują na trasach Gdańsk- Nynäshamn, Świnoujście-Kopenhaga, Świnoujście-Ystad oraz Gdynia-Karlskrona.

Nazwy promów

Polferries

Gdańsk - Nynäshamn

Rejs na trasie Gdańsk-Nynäshamn trwa 18 godzin na odcinku o długości 283 mil. Bilet dla osoby dorosłej w wysokim sezonie kosztuje ok. 360 zł. W pozostałych terminach cena biletu wynosi 310 zł. Polska baza, w której zatrzymują się promy, znajduje się zaledwie 8 km od centrum miasta i 3,5 km od stadionu PGE Arena Gdańsk. Zarówno do centrum, jak i do stadionu można wygodnie dojechać tramwajem. Sprawdź na stronie przewoźnika.

Polferries www.polferries.pl/cennik_pasazerski

StenaLine

Gdynia - Karlskrona

Promy łączą również Gdynię z Karlskroną. Rejsy odbywają się codziennie. W niektóre dni do Gdyni wypływają dwa promy na dobę. Ceny biletów zależą od rodzaju promu i wahają się w przedziale ok. 250-450 zł. Więcej informacji na stronie przewoźnika.

Stenaline www.stenaline.pl/promy/trasy/gdynia-karlskrona

Finnlines

Gdynia - Helsinki

Promy na trasie Gdynia-Helsinki pływają trzy razy w tygodniu. Czas podróży waha się w granicach 20-22 godzin, a cena za bilet dla osoby dorosłej to około 250 zł. Więcej na stronie przewoźnika.

Finnlines www.finnlines.com/podroze-promem/trasy_i_ceny/gdynia_helsinki

Finnlines

Gdynia - Rostock

Trzy razy w tygodniu pływają również promy na trasie z Gdyni do Rostocku. Podróż, na odcinku o długości 273 mil morskich (506 km), trwa około 15 godzin. Cena za bilet wynosi ok. 160 złotych za osobę dorosłą. W ofercie znajdują się bilety, dostosowane do rodzaju pojazdu, który przewozisz, sezonu, i wieku podróżnego. Więcej na stronie przewoźnika.

Finnlines www.finnlines.com/podroze-promem/trasy_i_ceny/rostock_gdynia

Przydatne informacje

Wybierając podróż promem możesz skorzystać ze specjalnej oferty, gwarantującej Ci możliwość przejazdu z samochodem, rowerem czy zabrania ze sobą ulubionego zwierzęcia.  Masz również możliwość wyboru różnych rodzajów kabin. Na większości promów znajdują się liczne sklepy, bary, restauracje, niekiedy sale konferencyjne i kinowe.

Pasażerowie oraz pojazdy muszą zgłosić się do odprawy najpóźniej na 90 minut przed planowanym odejściem promu. Jeśli nie dopełnisz tego obowiązku, przewoźnik  może zdecydować o skreśleniu Ciebie i Twojego pojazdu z listy podróżnych.

Odprawa promowa kończy się najczęściej: dla pasażerów pieszych 15 minut przed odejściem promu, a dla pasażerów zmotoryzowanych 30 minut przed odejściem promu.

Zobacz także inne ważne informacje

Kategoria: Bezpieczeństwo

Weź ze sobą dokument tożsamości

Pamiętaj, w trakcie podróży samolotem – bez względu na to, czy lot odbywa się wewnątrz granic Polski, czy też poza nimi – musisz mieć przy sobie dokument tożsamości, dzięki któremu służby pracujące na lotnisku będą mogły Cię zidentyfikować. Aby wjechać na terytorium państw strefy Schengen, obywatele krajów trzecich muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę, jeśli jest ona wymagana.

UEFA

Kategoria: Bezpieczeństwo

Bilety tylko z pewnych źródeł!

Bilety na mecze UEFA EURO 2012™ można kupować jedynie za pośrednictwem strony www.uefa.com, Krajowych Federacji Piłkarskich lub wylosować w konkursach organizowanych przez oficjalnych sponsorów Turnieju.

POT

Kategoria: Transport

Szybciej i łatwiej pokonasz granicę

Z myślą o turystach z krajów Unii Europejskiej na czterech przejściach granicznych pomiędzy Polską i Ukrainą w trakcie UEFA EURO 2012™ ułatwiony zostanie ruch dla zorganizowanych grup kibiców, drużyn piłkarskich i działaczy UEFA.