Centra Pobytowe

Wiesław Majka/Krakow.pl

Zobacz trzynaście polskich Centrów Pobytowych, w których będą mieszkać i trenować narodowe reprezentacje w czasie UEFA EURO 2012

Sprawdź

Mapa globalna

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie polecane punkty:

Przejdź do mapy Przejdź do mapy

Twój osobisty przewodnik

 • Dopasowany do Ciebie
 • Możesz go wydrukować albo pobrać na telefon
Sprawdź

Podróżuj z Polish Pass!

Zyskujesz:

 • Twój nocleg, transport i ubezpieczenie w jednym
 • Oszczędność czasu i pieniędzy
 • Komfort i bezpieczeństwo
Podróżuj z Polish Pass! Sprawdź

Wiadomości SMS Alert

  • Podaj numer telefonu
  • Wybierz informacje, które chcesz otrzymywać
  • Wpisz kod aktywacyjny i uaktywnij usługę na swojej komórce
Aktywacja usługi

Kraków

Kraków słynie z barwnej historii, światowej klasy zabytków, wawelskiego smoka oraz obwarzanków. Ale wizyty w tym mieście nie warto ograniczać do wysłuchania hejnału i zwiedzania Wawelu, bo − poza historycznym dziedzictwem − Kraków to także festiwale o międzynarodowej randze i multimedialne muzea, w których nowoczesność łączy się z tradycją. W czasie UEFA EURO 2012 to również miejsce, które na swoje Centra Pobytowe wybrały trzy reprezentacje narodowe: Anglii, Holandii i Włoch!

Miasto położone jest na południu Polski, nad rzeką Wisłą, w województwie Małopolskim. Takie położenie sprawia, że Kraków posiada klimat o wyraźnym wpływie klimatu kontynentalnego. Bywają tutaj gorące lata i mroźne zimy. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec lub sierpień, a najchłodniejszym styczeń.

Kraków jest jednym z najstarszych miast Polski, drugim w kraju pod względem liczby mieszkańców i drugim pod względem powierzchni. Do 1795 roku Kraków był również formalnie stolicą Polski, a do 1611 roku siedzibą władców państwa polskiego.  

Miasto przyciąga setkami urokliwych kawiarenek, świetną bazą wypadową dla wycieczek po malowniczej Małopolsce i doskonałą lokalizacją dla biznesowych spotkań, jest też miejscem nauki około dwustu tysięcy studentów! Zainteresowanie Krakowem rośnie zwłaszcza wśród zagranicznych firm z branży wysokich technologii i usług około biznesowych. Według raportu inwestycyjnego Konferencji ds. Handlu i Rozwoju ONZ z 2011 roku, Kraków jest najlepszym miejscem na świecie do lokowania centrów usług dla biznesu. Na siedziby swoich oddziałów i centrów innowacji wybrały go m.in. IBM, Comarch, Motorola i Shell. Stolica Małopolski uplasowała się również na pierwszym miejscu listy 50 wyłaniających się lokalizacji dla outsourcingu na całym świecie − wyprzedzając m.in. Pekin,  Buenos Aires, Kair i Sao Paulo.

W Balicach pod Krakowem znajduje się zaś drugi co do wielkości polski port lotniczy o znaczeniu międzynarodowym.

„Miasto Kraka” to także wspaniałe miejsce na rekreację i uprawianie sportu. Dwa nowoczesne stadiony piłkarskie o międzynarodowym standardzie oraz szereg ośrodków sportowych sprawiają, że można tutaj nie tylko zagrać w piłkę nożną czy jeździć na rowerze – korzystając np. z bezobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich, ale też wziąć udział w raftingu czy spływie kajakowym po jednym z najnowocześniejszych na świecie sztucznych torów kajakarstwa górskiego. Miejsce na sportowe emocje znajdą tu również kibice w czasie UEFA EURO 2012. Na krakowskich Błoniach przez cały czas trwania Mistrzostw działać będzie tu specjalna strefa Fun Kraków, w której fani piłki nożnej będą mogli wspólnie oglądać wszystkie mecze turniejowe!


Więcej informacji o Krakowie na:

http://www.krakow.pl
Strefa Kibica Więcej
Centra Pobytowe Więcej
www.cracovia.pl
Komunikacja miejska Więcej
Wiesław Majka/Krakow.pl
Kraków i Małopolska Więcej
Wiesław Majka/Krakow.pl
Wydarzenia Więcej
A. Kaczmarz
Atrakcje turystyczne Więcej
Wiesław Majka/Krakow.pl

Informacje o Krakowie w serwisie Polish Guide

Materiały prasowe

Kategoria: Strefa Kibica

Strefa Fun Kraków

Z myślą o kibicach i turystach, na czas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, w Krakowie zostanie utworzona strefa publicznego oglądania meczów pod nazwą Fun Kraków.

Wiesław Majka/Krakow.pl

Kategoria: Centra Pobytowe

Centrum Pobytowe narodowej reprezentacji Anglii

Reprezentacja Anglii podczas UEFA EURO 2012 zamieszka w hotelu Stary - w samym sercu Krakowa przy Rynku Głównym - największym europejskim placu publicznym. Piłkarze reprezentacji Anglii trenować będą na Stadionie Miejskim „Hutnika Kraków”.

www.wisla.krakow.pl

Kategoria: Centra Pobytowe

Centrum Pobytowe narodowej reprezentacji Holandii

Pięciogwiazdkowy Hotelu Sheraton w sercu Krakowa, w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego z widokiem na Wzgórze Wawelskie połozony nieopodal Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana – to Centrum Pobytowe wybrane na czas UEFA EURO 2012 przez narodową drużynę Holandii.