Mapa globalna

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie polecane punkty:

Przejdź do mapy Przejdź do mapy

Podróżuj z Polish Pass!

Zyskujesz:

  • Twój nocleg, transport i ubezpieczenie w jednym
  • Oszczędność czasu i pieniędzy
  • Komfort i bezpieczeństwo
Podróżuj z Polish Pass! Sprawdź

Wskazówki ogólne

Jak dojechać do Polski?

Polska to kraj leżący w samym sercu Europy. Możesz do niej dotrzeć niemal każdym środkiem transportu. Od samochodu, przez pociąg i samolot, aż po prom. Na czas UEFA EURO 2012TM zaplanowane zostały specjalne rekomendowane oraz oznakowane symbolami turniejowymi trasy, którymi najszybciej i najwygodniej będziesz mógł dostać się od granicy Polski do czterech polskich Miast Gospodarzy oraz przemieszczać się pomiędzy nimi (przejrzyj mapy Polish Guide). Dojazd do Polski możliwy będzie również dzięki licznym połączeniom kolejowym oraz lotniczym. Specjalny plan organizacyjny przygotowany na czas Mistrzostw, pozwoli sprawnie obsłużyć wzmożony ruchu kibiców z całej Europy.

Transport w Polsce

Zobacz też dokładniejsze wskazówki dojazdu

Kolej

Kolej

Planujesz podróż do Polski pociągiem? Polskie koleje oferują wiele połączeń, dzięki którym dotrzesz na Turniej Finałowy UEFA EURO 2012TM. Zobacz, z których europejskich miast kursują bezpośrednie pociągi do polskich Miast Gospodarzy. Specjalny rozkład jazdy na czas Turnieju zostanie opublikowany na stronach internetowych po 23.04.2012 roku. Przeczytaj też o Polish Pass, który zdecydowanie ułatwi Ci poruszanie się pomiędzy Miastami Gospodarzami w Polsce z użyciem transportu kolejowego.

Samolot

Samolot

Główny ruch lotniczy w czasie UEFA EURO 2012TM odbywał się będzie na trasach do Miast Gospodarzy. Lotniska w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu zostały przygotowane do przyjęcia wzmożonego ruchu podróżnych. W obsłudze lotów czarterowych, prywatnych i General Aviation pomagać im będę lotniska wspomagające.

Komunikacja miejska

W każdym Mieście Gospodarzu na czas Turnieju stworzony został plan organizacji komunikacyjnej publicznej. Sprawdź, jakimi środkami komunikacji miejskiej możesz podróżować w czasie UEFA EURO 2012TM po Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Przeczytaj też o Polish Pass, który zdecydowanie ułatwi Ci poruszanie się po Miastach Gospodarzach transportem publicznym.

Samochód

Samochód

Na czas trwania Mistrzostw wypracowane zostały specjalne rekomendowane trasy przejazdu dla osób podróżujących samochodem. Dzięki nim unikniesz zatorów, korków i dotrzesz na miejsce najwygodniejszą i najszybszą drogą. Pamiętaj również, by przed przyjazdem do Polski zapoznać się z przepisami ruchu drogowego. Na czas trwania Mistrzostw przy wjazdach do miast uruchomione zostaną parkingi Park&Ride. Będziesz mógł zostawić tam swój samochód i dojechać bezpośrednio do strefy kibica, stadionu czy centrum miasta. Komunikacja z i do parkingów będzie zapewniona poprzez system komunikacji miejskiej lub specjalne autobusy wahadłowe.

Taxi

Taxi

Po każdym Mieście Gospodarzu możesz podróżować w czasie Turnieju dzięki licznym korporacjom taksówkowym. Opłata za 1 km przejazdu uzależniona jest od pory dnia podróży, strefy (zależnej od odległości od centrum miasta) oraz różnych cenników korporacji. Sprawdź, która oferta jest dla Ciebie najatrakcyjniejsza.

Prom

Fot. sxc.hu

Do Polski możesz dotrzeć także promem. Główne porty morskie, do których dopływają promy mieszczą się w Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu.