Mapa globalna

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie polecane punkty:

Przejdź do mapy Przejdź do mapy

Podróżuj z Polish Pass!

Zyskujesz:

 • Twój nocleg, transport i ubezpieczenie w jednym
 • Oszczędność czasu i pieniędzy
 • Komfort i bezpieczeństwo
Podróżuj z Polish Pass! Sprawdź

Taxi

Po każdym Mieście Gospodarzu możesz podróżować dzięki licznym korporacjom taksówkarskim. Wielu taksówkarzy podjęło specjalne przygotowania do obsługi gości UEFA EURO 2012™ pod kątem znajomości języków obcych oraz profesjonalnej obsługi klienta, m.in. uczestnicząc w cyklu szkoleń Akademii Euro.

Opłata za 1 km przejazdu uzależniona jest od pory dnia (obowiązują strefy czasowe – odmienne w różnych miastach), oraz odległości od centrum (strefa miejska oraz podmiejska) a także różnych cenników korporacji. Sprawdź, która oferta jest dla Ciebie najatrakcyjniejsza.

Pamiętaj również, że na czas Turnieju wprowadzona zostanie specjalna organizacja komunikacji miejskiej dostosowana do zwiększonej liczby turystów i łącząca wszystkie miejsca turniejowe w Miastach Gospodarzach. Dzięki specjalnej usłudze stworzonej dla gości UEFA EURO 2012TM w Polsce, możesz wykupić bilet na przejazdy transportem publicznym w konkurencyjnej cenie. Sprawdź Polish Pass.

Sprawdź numery taksówek w poszczególnych miastach:


Praktyczne porady

 • 1.

  Pamiętaj o numerze kierunkowym

  Dzwoniąc na numery skrócone - pięciocyfrowe, z telefonów komórkowych pamiętaj by poprzedzić je numerem kierunkowym konkretnego Miasta Gospodarza oraz numerem kierunkowym do Polski. Numer kierunkowy do Warszawy to 22, Wrocławia – 71 , Poznania – 61, a do Gdańska – 58. Dzwoniąc na numer telefonu komórkowego (dziewięciocyfrowy), musisz poprzedzić go numerem kierunkowym do Polski, tj. +48.
 • 2.

  Sprawdź lub zapytaj o koszt przejazdu

  Zanim wsiądziesz do taksówki i zdecydujesz się na kurs, pamiętaj by sprawdzić koszt przejazdu. Opłata za kilometr powinna być umieszczona na naklejce, na drzwiach auta. Jeśli na taksówce nie ma takiej informacji, zapytaj kierowcę o koszt przejazdu za 1 km lub ustal z nim cenę za planowaną trasę.
 • 3.

  Taxi w Poznaniu

  W Poznaniu działa kilkanaście korporacji taksówkowych oraz taksówkarze niezrzeszeni. Maksymalna opłata początkowa za przejazd taksówką wynosi 7 złotych. Górna taryfa dzienna za 1 km wynosi 2,50 zł, nocna i świąteczna – 3,75 zł, a opłata za godzinę postoju – 35 zł.
 • 4.

  Taxi w Warszawie

  W Warszawie najlepiej korzystać z korporacji Radio-Taxi, których w stolicy jest kilkanaście. Należy wsiadać do pojazdów oznakowanych herbem Warszawy (Syrenką) na przednich drzwiach, naklejonymi pod szybami wzdłuż przednich drzwi żółto-czerwonymi pasami, numerem bocznym, hologramem z numerem licencji i numerem rejestracyjnym pojazdu (naklejonym w górnym prawym rogu przedniej szyby) oraz tabliczką informującą o opłacie za 1 km w taryfie 1, umieszczoną na szybie tylnych prawych drzwi. Trzy korporacje mają ponadto licencję na przewóz pasażerów z Lotniska Chopina. Opłata początkowa za przejazd taksówką wynosi w Warszawie 6 zł, a za kilometr trasy w taryfie dziennej i strefie miejskiej zapłacimy maksymalnie 3 zł (są jednak korporacje, gdzie opłata ta wynosi poniżej 2 zł). Taryfa nocna w strefie miejskiej oraz dzienna w niedziele i święta kosztuje 4,50 zł za km. Opłata za godzinę postoju – 40 zł.
 • 5.

  Taxi we Wrocławiu

  We Wrocławiu maksymalne ceny za przejazd taksówkami osobowymi reguluje uchwała Rady Miasta. Zgodnie z nią opłata początkowa za podróż w taryfie pierwszej (miejskiej i dziennej w godz. 6-23) wynosi 6 zł. Stawka za 1 km w tej taryfie wynosi maksymalnie 3 zł, a w taryfie drugiej – 4,50 zł. Opłata za godzinę postoju w każdej taryfie wynosi 25 zł.
 • 6.

  Taxi w Gdańsku

  Ceny przejazdów na terenie Gdańska i inne opłaty kształtują się w następujący sposób – koszt przejazdu za 1 km w taryfie dziennej (od poniedziałku do soboty w godz. 6-22) wynosi 1,80-2,70 zł. Za kilometr jazdy w taryfie nocnej, w niedzielę i święta, zapłacić trzeba od 2,70 do 4,05 zł. Opłata początkowa wynosi od 5,95 do 8,50 zł, a opłata za godzinę postoju od 35 do 50 zł.